OSK

T-Mobile

12.06.2012 00:08

Název projektu:    Ovocnou cestou k Božím mukám

Realizace:            2011

Popis:                  Projekt na vysázení nové ovocné aleje na obnovené cestě na Ferdinandov a rekonstrukci spadlých Božích muk. Projekt bude doprovázet přednáška o stálých odrůdách.

Sponzor:              z fondu T-Mobile

                       

Projekt z fondu T-Mobile pro Královéhradecký kraj, nesoucí název Ovocná cesta k Božím mukám, se chýlí ke konci. Uskutečnila se přednáška Místní odrůdy ovocných stromů. Opravená Boží muka u lípy čekají, až je místní občané na podzim zkrášlí nově vysazenou alejí. A výsledky dětmi očekávané akce - Landart z ovoce s moštováním v Kladrubech jsou ke shlédnutí ve fotogalerii.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve čtvrtek 19. února přijal pozvání našeho sdružení dendrolog, pan Vítězslav Haupt, DiS. V rámci projektu Ovocnou cestou k Božím mukám budeme na podzim sázet další ovocnou alej a i místní občané přemýšlejí, jakou odrůdu zvolit do svých zahrad. Místní staré odrůdy nám na přednášce pan Haupt předvedl v prezentaci i formou ochutnávky.

Mohli jsme srovnat chuť krásného Panenského červeného jablíčka, známého opylovače Ontaria a dalších asi 10 druhů jablek. Chuť a rezistence proti nemocem, velikost a vzhled stromu - to vše nás čeká porovnat a vybrat, co se nejlépe hodí do naší krajiny.

Vyhledávání

Kontakt

OSKA z.s. (Občanské sdružení Kohoutov Aktivní) Ing. Jarmila Tyrnerová
Kohoutov 74
544 01 Dvůr Králové nad Labem
499392416