OSK

ČSOB, Nadace VIA

12.06.2012 00:05

Název projektu:    Kouzelný kalendář

Realizace:            2011-2012

Popis:                  Projekt na restaurování Celbova kříže, úpravu okolního prostranství a instalaci INFOdlažby má název Kouzelný kalendář, neboť celé úsilí OSK zastřešuje práce dětí na výtvarném ztvárnění 12 křížků a Božích muk v okolí Kohoutova.

Sponzor:              z fondu ČSOB a nadace VIA

                      

Kouzelný kalendář z grantového fondu ČSOB, Nadace VIA (zaměřuje se na péči o přírodní a kulturní dědictví na místní úrovni) završil první etapu vydáním nástěnného kalendáře pro rok 2012. Oprava Celbova kříže bude dokončena ještě tento měsíc. Na jaře nás čeká brigáda na úpravu prostranství kolem kříže a zabudování INFOdlažby. Nakonec obnovíme dávnou tradici obcházení obce ve velikonočním čase po všech zdokumentovaných křížcích.

 

Pod vedením Dany Gregové se v Kohoutovské knihovně během loňského roku místní děti pustily do výtvarného ztvárnění křížků a Božích muk, které jsou rozsety okolo obce. 12 dětí nejprve načrtlo kresbu a tu ve spolupráci s výtvarníkem Jiřím Votrubou vybarvilo pomocí počítačové techniky. Díky projektu Kouzelný kalendář, financovaného z grantového programu ČSOB a ERA pro podporu regionů, budou nakonec jejich výtvarné práce vytisknuty a sestaveny do nástěnného kalendáře na rok 2012.

Dětské kresby získaly ocenění v soutěži SOP O Podkrkonošskou sněženku i ve výtvarné soutěži Lidická růže 2011, kde děti obdržely pamětní medaili. Ta bude i s původními kresbami vystavena v zasedací místnosti OÚ Kohoutov v době Lidových řemesel 13. 8. 2011. Kalendář zde bude možno koupit.

Vyhledávání

Kontakt

OSKA z.s. (Občanské sdružení Kohoutov Aktivní) Ing. Jarmila Tyrnerová
Kohoutov 74
544 01 Dvůr Králové nad Labem
499392416